Radomir Babiński - Założyciel

Data i miejsce urodzenia: 21 lutego 1997, Oświęcim

Założyciel tego portalu i mediów społecznościowych, czyli kanału na YouTube, strony i grupy na Facebooku oraz Twittera. Jestem aktualnie uczniem Technikum o profilu Informatyk w Powiatowym Zepsole nr 10 w Kętach. Moją pasją jest teatr oraz fanowski dubbing. Jestem aktorem w grupie teatralnej "Antrakt". Zagrałem już jako Służący w spektaklu "Kandydatki na żonę", w etiudzie "Oto człowiek", Lekarza w spektaklu "Mąż zmarł, ale już mu lepiej", Fryzjera Pabla i Kadrowego Jamesa Cammela w spektaklu "Palenie nie szkodzi".

Adam Bauman

Data i miejsce urodzenia: 10 czerwca 1957, Warszawa

Polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, także scenarzysta. Zadebiutował 22 maja 1981 na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie w sztuce Pieszo Sławomira Mrożka, w reżyserii Jerzego Jarockiego. W 1983 roku ukończył PWST w Warszawie. Mąż aktorki Agaty Gawrońskiej.

Agata Gawrońska - Bauman

Data i miejsce urodzenia: 5 lutego 1969, Warszawa

W 1991 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorka Teatru Syrena w Warszawie. Pochodzi z rodziny aktorskiej. Córka nieżyjącego już Aleksandra Gawrońskiego. Jej stryjem jest Andrzej Gawroński, a mężem Adam Bauman.

Agnieszka Fajlhauer

Data i miejsce urodzenia: 27 września 1972, Dzierżoniów

Absolwentka 4-letniego Studia Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Debiutowała na deskach Teatru muzycznego w Gdyni rolą Chawy w „Skrzypku na dachu” (reż. J. Szurmiej). Kolejne role to: Rosie w musicalu „Cabaret” (reż. J. Stuhr), Aneta Wasiewiczówna w „W małym dworku” (reż. G. Chrapkiewicz) oraz w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu jako Klara w „Ślubach panieńskich” (reż. Z. Lesień). Od 2000 roku pracuje w warszawskim Teatrze Rampa. Gościnnie zagrała także na deskach Teatrze Komedia w Warszawie w spektaklu „Stepping out” (reż. K. Jasiński), jako Rose. Laureatka 26. PPA we Wrocławiu, zaśpiewała „Shimmy-szuję” z Kabaretu Starszych Panów. Brała także udział w Szansie na sukces. Ponadto, śpiewa na płycie „Szemrany plan Warszawy” jako Helka Klawa.

Agnieszka Głowacka

Data i miejsce urodzenia: 18 czerwca 1982, Jaworzno

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie w klasie fortepianu. W 1993 roku brała udział w Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Getyndze (Niemcy). W roku 2001 ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie oboju prof. Tomasza Miczki. W tym samym roku rozpoczęła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2004 roku, jeszcze przed zakończeniem studiów, debiutowała na deskach Teatru Nowego w Poznaniu w roli Lei z Dybbuka An-skiego w reżyserii Pawła Passiniego. W 2005 roku ukończyła studia aktorskie i związała się z Teatrem STU w Krakowie. Od 2002 roku aktorka współpracuje ze studiami dźwiękowymi, m.in. SDI Media, Master Film, Genetix. Agnieszka Marek jest zawodniczką Polskiego Związku Jeździeckiego w barwach klubu sportowego Golden Dream. W 2006 roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu w damskim siodle. Jest również dwukrotną Mistrzynią Polski Gwiazd (2005, 2006) w konkurencji ujeżdżenia.

Agnieszka Kunikowska

Data i miejsce urodzenia: 2 października 1968, Łódź

Jedna z najbardziej znanych aktorek dubbingowych. Współpracuje również z telewizją jako lektorka. Prowadzi audycje dla dzieci w Programie I Polskiego Radia. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST we Wrocławiu.

Agnieszka Matysiak

Data i miejsce urodzenia: 1965, Tomaszów Mazowiecki

W 1991 roku ukończyła PWST we Wrocławiu. 21 czerwca 1991 zadebiutowała na scenie Operetki Wrocławskiej w musicalu Skrzypek na dachu autorstwa Jerry’ego Bocka wcielając się rolę Cejtł. Jej mężem jest Arkadiusz Jakubik – także aktor. Współpracowała z kabaretem „Elita” i Studiem 202. Występowała w skeczach „Praca młodej dziennikarki” oraz „Chłop i baba”. Zagrała także w serialu Chłop i baba z udziałem członków „Elity”.

Agnieszka Żulewska

Data i miejsce urodzenia: 26 czerwca 1987, Ozimek

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2015.

Aleksander Wysocki

Data i miejsce urodzenia: 1952, Toruń

W budowie.

Aleksandra Grzelak

Data i miejsce urodzenia: Brak Danych

W budowie.

Andrzej Blumenfeld

Data i miejsce urodzenia: 12 sierpnia 1951, Zabrze

Data i miejsce śmierci: 14 sierpnia 2017, Warszawa

W 1973 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutował w roli Posłańca w Antygonie Sofoklesa (w reżyserii Adama Hanuszkiewicza). Był zatrudniony w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie (1973–1975) i Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (1975–1980). W 1980 został aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie oraz Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. W 1997 zaczął grać w Teatrze Narodowym w Warszawie, w 2013 powrócił do Teatru Dramatycznego.

Andrzej Chudy

Data i miejsce urodzenia: 12 grudnia 1955, Jelenia Góra

W budowie.

Andrzej Gawroński

Data i miejsce urodzenia: 10 lutego 1935, Warszawa

W budowie.

Anna Apostolakis - Gluzińska

Data i miejsce urodzenia: 7 stycznia 1960, Warszawa

W budowie.

Anna Cieślak

Data i miejsce urodzenia: 17 września 1980, Warszawa

W budowie.

Anna Gajewska

Data i miejsce urodzenia: 16 maja 1976 , Białystok

W budowie.

Anna Kerth

Data i miejsce urodzenia: 1 listopada 1980, Gdańsk

W budowie.

Anna Sroka - Hryń

Data i miejsce urodzenia: 1977, Rzeszów

W budowie.

Anna Sztejner - Pierczyńska

Data i miejsce urodzenia: Brak Danych

W budowie.

Anna Terpiłowska

Data i miejsce urodzenia: 28 grudnia 1987, Sztokholm, Szwecja

W budowie.

Anna Ułas

Data i miejsce urodzenia: Brak Danych

W budowie.

Artur Dziurman

Data i miejsce urodzenia: 31 maja 1964, Kraków

W budowie.

Opisy aktorów pochodzą ze strony Wikipedia.
StrefaPD.pl - Strefa Polskiego Dubbingu, wszelkie prawa zastrzeżone.